V edycja językowo–bibliotecznego konkursu pięknego czytania w języku angielskim

We czwartek, 15 października 2020 roku w szkolnej bibliotece odbyła się V edycja językowo–bibliotecznego konkursu pięknego czytania w języku angielskim w ramach akcji „Październik miesiącem bibliotek szkolnych”.

Głównym zadaniem tego wydarzenia jest doskonalenie umiejętności czytania w języku angielskim, zachęcanie do rozwijania wiedzy językowej i rozbudowy zasobu słownictwa oraz prezentacja anglojęzycznych zbiorów biblioteki szkolnej.

Nasza placówka przystąpiła do wrocławskiej akcji „Niebieska wstążka dla drzew”, dlatego też reprezentanci poszczególnych klas V – VIII czytali z tej okazji fragmenty powieści „Anne of Windy Poplars” („Ania z Szumiących Topoli”) napisanej przez Lucy Maud Montgomery.

Uczestnicy zadbali o bardzo dobre przygotowanie tekstu, starali się odpowiednio dobrać barwę głosu i zaciekawić słuchających. Poziom konkursy był bardzo wysoki. Tegoroczną zwyciężczynią wybrana została Natalia Ślipko z klasy VIII b, II miejsce zajął Robert Snelewski z klasy VII d, a III lokatę przyznano najmłodszemu uczestnikowi konkursu, Krystianowi Tomaś z klasy V a. Ponadto organizatorki nagrodziły wyróżnieniem Lenę Zakrzewską z klasy VIII a oraz Adriana Kałpowicza z klasy VI b. Pozostali otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim gratulujemy zaangażowania w doskonalenie umiejętności czytania w języku angielskim, dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie tekstu i jego prezentację.

Konkurs zorganizowały: p. Bożena Małachowska–nauczyciel bibliotekarz i p. Dorota Jarosz–nauczyciel języka angielskiego. (oprac.: D. Jarosz, B. Małachowska)