Informacje bieżące

 

bip

 

**********************************************

ZEBRANIE RODZICIELSKIE

****************************

Organizacja dnia 21.03.2019r

***********************

Prosimy Rodziców i opiekunów o zapoznaie się z poniższym listem

List GIS i KGP

****************************************************

Przypominamy Rodzicom, że szkoła (zgodnie ze STATUTEM ) nie odpowiada za cenne rzeczy przynoszone przez dzieci do szkoły.

 

 

 

Bieżące konkursy i działania

Zacznik nr 1   ME   logotypy

MATEMATYCZNE EKSPERYMENTY

************************************

KLASA NA MEDAL

__________________________________________

NPRC

LIST DO RODZICÓW

LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK

*******************************************

 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia:

 

bip  

 Mali Wspaniali Baner 468x1201514

logotrene2r                                                                                                      

                

caly wroclaw czyta dzieciom

- podsumowanie 2014

- podsumowanie 2015

- podsumowanie 2016

- posumowanie 2017

- podsumowanie 2018

  NC 1Nasze propozycje

- scenariusz - historia

- scenariusz biologia

- prezentacja biologia

- konspekt - język angielski

  ************************************             

Ważenie tornistrów 2018/2019

 

   

 

 

Owoce i mleko w szkole

 

20181022 09512722 października 2018 r. klasa VI a miała przyjemność miło spędzić czas w Parku Trampolin „GOjump” w ramach programu edukacyjnego „Szkoła w mieście”. Uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji kilka rodzajów trampolin, zjeżdżalnie i basen wypełniony gąbkami. Zajęcia sportowe poprzedziła rozgrzewka pod okiem instruktora. Skoki, salta i przewroty trwały przez całą godzinę. Wszyscy dobrze się bawili i z pewnością chętnie odwiedzą jeszcze to miejsce! (oprac.: Dorota Jarosz, Aleksandra Wojtanowska – Borysiuk)

W pierwszych dniach października 2018 roku klasy 7a,7b i 7c wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „ Szkoła w mieście” . Tym razem wybraliśmy się do „Escape room-u”. Po fascynujących zajęciach udaliśmy się do Muzeum Architektonicznego , gdzie obejrzeliśmy wystawę pt „ 1918-2018: stulecie niepodległości. Polska-światu”. Mieliśmy okazję poznać sylwetki i dokonania wybitnych Polaków oraz związane z ich życiem i twórczością eksponaty, które zostały ukazane na tle ważnych wydarzeń historycznych (A.Tesmer, M.Berdzik, D.Sikorska, K.Brandt, E.Zając)

wycieczka10 października 2018 roku klasa 8c wybrała się na wycieczkę. Najpierw odwiedziliśmy Escape room, gdzie podzieleni na dwie drużyny próbowaliśmy wydostać się z przepełnionego zagadek pokoju. Potem udaliśmy się do Muzeum Architektury na wystawę „Polska światu 1918-2018: stulecie niepodległości”. Tam między innymi obejrzeliśmy statuetkę Oscara otrzymanego za całokształt twórczości przez Andrzeja Wajdę oraz medal Noblowski Wisławy Szymborskiej, a także rękopis jej wiersza „Kot w pustym mieszkaniu”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pomnik Juliusza Słowackiego, obejrzeliśmy zdjęcia „ojców niepodległości” na ścianie Urzędu Wojewódzkiego, podziwialiśmy pięknie pokryty bluszczem budynek Muzeum Narodowego. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. (uczniowie klasy 8c)

20171127 10191827 listopada 2017r. klasa 3b i 3c udały się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną pt. „Katalożek ilustrowany. Katalog – ilustracja – informacja”.

 Lekcja była bardzo ciekawa, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak przebiega droga od pomysłu autora na książkę aż do jej wydrukowania, dzieci wykonały także własne karty katalogowe.

Zostaliśmy także zachęceni do zapisania się do biblioteki i korzystania z zajęć, które ona oferuje. Skorzystamy na pewno (M. Biernacka, A. Boruta-Jańska, M. Grela) 

W dniu 9.11.2017 uczniowie klasy 2a wybrali się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i wzięli udział w warsztatach pt. ,,Poznajemy bibliotekę”. Pan Jakub Biela, pracownik biblioteki w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych tam książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz zabawę związaną ze wspólnym tworzeniem Silent Book pt. ,,Rybka Zosia i Rekin Karol”. Dzieci z radością odkryły, że biblioteka może być miejscem ciekawym, w którym oprócz książek możemy spotkać niebanalnych ludzi. (Renata Płochocka i Agnieszka Pabin)