Informacje bieżące

UBEZPIECZENIE

- SP58

- Przedszkole97

 

 

 

 

 

 

Bieżące konkursy i działania

Zachęcamy do odwiedzenia:

 

bip  

 

logotrene2r                                                                                                      

                

caly wroclaw czyta dzieciom

- podsumowanie 2014

- podsumowanie 2015

- podsumowanie 2016

- posumowanie 2017

  NC 1Nasze propozycje

- scenariusz - historia

- scenariusz biologia

- prezentacja biologia

- konspekt - język angielski

                                     

                        

                        

                     

                        

                     

 

 

 Ważenie tornistrów 2016/2017

iko ows

   

 

 

Owoce i mleko w szkole

 

 

Jak towarzyszyć dziecku w okresie dojrzewania

Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 prosi o poparcie projektu renowacji 100 letniego zegara, który znajduje się na fasadzie naszego budynku.

Głosujemy na PROJEKT nr 75

 

kliknij GŁOSOWANIE

IMG 351022 czerwca 2018 roku o godzinie 9.45 uczniowie klas starszych zakończyli rok szkolny. Uroczystość przygotowały klasy 6c i 7c. Po krótkim przedstawieniu w wykonaniu wyżej wymienionych klas Pani Dyrektor Grażyna Urban rozdała świadectwa z czerwonym paskiem. Następnie Samorząd Uczniowski pożegnał odchodzące na emeryturę Panią Dyrektor Grażynę Urban i Panią Wicedyrektor Małgorzatę Janczak-Bittmann. Kolejnym punktem uroczystości była gala Najlepsi z najlepszych, w której nagrodzono wyróżniających się w wielu dziedzinach uczniów. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Wakacje, znowu są wakacje, wakacje znowu są !!!

FB IMG 1529404088087W dniu 16.06.2018 r. pomagaliśmy w organizacji 6 nocnego półmaratonu PKO Wrocław.

Nasi uczniowie : Krystian Tomaś, Oliwier Tomaś, Dawid Kania wspomagani przez rodziców, zabezpieczali trasę maratonu. Dbaliśmy o dobre samopoczucie biegaczy, dostarczając im wodę i elektrolity.

Opiekunem Naszej ekipy był Dariusz Pacierpnik.

Duże podziękowania zwłaszcza dla rodziców (wolontariat zakończyliśmy o godz. 1 w nocy).

20180614 092423Dnia 14 czerwca klasa 4d wyruszyła na wycieczkę do Papugarni oraz do skrzyneczki bookcrossingowej na Rynku. Wszyscy uczniowie chętnie zabrali książki z naszej biblioteki w celu zasilenia skrzyneczki. Uczniowie podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie, precyzyjnie układając wszystkie książki w skrzynce. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Papugarnia. Przed wejściem uczniowie wysłuchali instruktażu zachowywania się i przestrzegania zasad panujących w Papugarni, a następnie udali na spotkanie z niezwykłymi ptakami. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Każdy z uczniów otrzymał kubeczek z ziarnem i rozpoczął zwiedzanie. Oprócz oglądania tych niezwykłych stworzeń, wszyscy mieli okazję je dotknąć i nakarmić. Papugi chętnie siadały na rękach, barkach i nawet głowach. Zdarzało się, że próbowały podkraść jakieś błyskotki. W trakcie wycieczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat różnych gatunków papug. Wszyscy byli zachwyceni tym niezwykłym doświadczeniem.

To był naprawdę wspaniały dzień. (opracowała Katarzyna Mazur)

20180619 103756W czerwcu w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu plastyczno-językowego „Picture dictionary” zorganizowanego przez panią Katarzynę Mazur. Konkurs polegał na wizualnym przedstawieniu wybranego przez siebie słowa w j. angielskim. Wszystkie wykonane prace były na wysokim poziomie – uczniowie po raz kolejny spisali się na medal. Prace były bardzo kreatywne i estetycznie wykonane. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale po długich debatach wyłoniła następujących laureatów.

I miejsce – ex aequo Adrianna Osińska kl. 6a oraz Malwina Roznerska kl. 6a

II miejsce – ex aequo Wiktoria Piluk kl. 4b oraz Sara Koller-Heidemann kl. 4d

III miejsce – ex aequo Laura Grzelewska kl. 4b oraz Agnieszka Frontczak kl. 6a

Wyróżnienia zdobyli: Kinga Dąbkiewicz kl. 4c, Kornelia Tas kl. 7a oraz Milena Król kl. 4b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. (opracowała Katarzyna Mazur)

 DSC2559W piękną, słoneczną sobotę 9 czerwca 2018 roku w naszej szkole zapanowała atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już PIKNIK RODZINNY. Bogaty program PIKNIKU oraz wspomnienia z zeszłorocznej imprezy sprawiły, że boisko wypełniło się tłumem ludzi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: stoisko Kogeneracji, Sanepidu, Stowarzyszenia Dom Pokoju. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się stanowiska takie jak malowanie twarzy, zabawy graficzne, zabawy ruchowo- sportowe np. sprawnościowy tor rowerowy, strzelanie z łuku i wiele innych. Można było skorzystać z porad szkolnego logopedy. Na scenie odbyły się pokazy taneczne oraz wokalne uczniów naszej szkoły. Dużą atrakcją cieszyła się licytacja prac uczniów naszej szkoły, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup artykułów plastycznych. W czasie PIKNIKU można było skosztować domowych wypieków a na spragnionych czekała zimna lemoniada przygotowana przez SU. Tego dnia każdy mógł również poczęstować się kiełbaską z grilla. Nad bezpieczeństwem czuwała straż pożarna, która dumnie prezentowała wóz strażacki. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji PIKNIKU.

Nasza uczennica Amanda Rynkowski zdobyła brązowy medal na ogólnopolskich zawodach kajakowych w Tychach, Agnieszka Frontczak zajęła 5 miejsce w tym samym biegu. Trenerem zawodniczek jest pan Dariusz Pacierpnik.

DSCN7093Dnia 29 maja 2018 r. w szkolnej auli odbył się Turniej „W zdrowym ciele zdrowy duch” ramach XVII Wrocławskiego Sejmiku SU Szkół Podstawowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele SU z SP58, SP78 i SP93. W trakcie spotkania drużyny rozwiązywały test na temat zdrowego odżywiania, przygotowywały plakat promujący zdrowy styl życia, musiały wykazać się znajomością słownictwa dotyczącego żywności w języku angielskim oraz zaprezentować zestaw ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę ciała.

Laureatami turnieju zostały: I miejsce SP78, II miejsce SP58, III miejsce SP93. Wszystkim drużynom gratulujemy.

(B.Małachowska, E.Skóra)

okl24.05.2018 r. odbyła się gala wręczenia nagród i dyplomów za Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny na makietę dolnośląskiego zamku. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowania miejscami ważnymi z punktu widzenia historii Polski oraz historii regionalnej Dolnego Śląska, zachęcanie do pogłębiania wiedzy z zakresu historii Polski i Dolnego Śląska, promowanie zdolności manualnych i wyobraźni, propagowanie sztuki plastycznej, jako jednej z form artystycznego wyrazu, traktowanej jak ważnego sposobu komunikacji międzyludzkiej. Na konkurs nadesłano łącznie 10 prac z siedmiu wrocławskich szkół: SP nr 15, 18, 58, 76, 84, 109 oraz SSP nr 72. Komisja konkursowa w składzie Beata Luśnia i Wojciech Dąbrowski w dniu 18.05.2018 r. ustaliła następujące wyniki: I miejsce – Karol Malec, SP 18; II miejsce – Antoni Witkowski, SP 84; Jakub Kinal, SP 58; III miejsce – Katarzyna Kapuśniak, SSP nr 72. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Anna Kramarz, SP 58; Jakub Iskra, SP 84. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, ufundowane przez Radę Osiedla Nadodrze, podobnie jak i pozostali uczestnicy konkursu. Gratulujemy wyników i pięknych prac, które oczarowały całą szkołę, co oznaczało, że poziom był bardzo wysoki. Organizatorem konkursu był nauczyciel historii, Wojciech Dąbrowski.

LAUREACI KONKURSU „Z ENCYKLOPEDIĄ I SŁOWNIKIEM ZA PAN BRAT”

I Jakub Krzyżostaniak 6b

II 6a: Konrad Skowron, Oskar Waśkiewicz

6c: Martyna Czarnecka

III 6a: Oliver Pasznicki, Patryk Wróblewski

6b: Mikołaj Krzyżostaniak

6c: Daria Jurek, Martyna Mazurek, Oliwia Szewczyk

(organizator:B.Małachowska)

33145760 10204190084948912 3498530602401923072 nNauczyciel języka angielskiego p. Anna Dudek w maju zorganizowała konkurs plastyczno – językowy pt. „Spring is here”. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły. Wszystkie złożone prace prezentowały wysoki poziom i były wykonane różnymi technikami plastycznymi. Jury konkursowe nagrodziło następujących uczniów: Karolina Hetman z klasy 3a zajęła pierwsze miejsce, Amelia Roznerska z klasy 3a zajęła drugie miejsce, a trzecie miejsce zajęła Lena Kempa z klasy 3a. Praca Julii i Agaty Suchanek z klasy 3a została wyróżniona. (oprac.: Anna Dudek)

Nasza szkoła zorganizowała zbiórkę książek w ramach kampanii społecznej Zaczytani i przekazała 55 książek dla dzieci i młodzieży przebywających w placówkach medycznych, hospicjach i domach dziecka.

(organizatorzy: M.Kołodziej, B,Małachowska)

NA OKADK18.05.2018 r. uczestnicy Kółka Regionalnego wybrali się do Muzeum Militarnego, znajdującego się na wrocławskich Osobowicach. Drogę do muzeum pokonaliśmy łączonymi pociągami z Dworca Nadodrze. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Mieliśmy okazję zwiedzić bunkier wraz z elementami fortu. Jednak największe wrażenie zrobiły na nas wozy opancerzone na czele z czołgami i wyrzutniami pocisków. Dla naszych małych majsterkowiczów gratka w sam raz, co najlepiej obrazują zdjęcia z galerii. (Oprac. W. Dąbrowski)

16 maja uczniowie klasy VB, VI A i VI C wybrali się na jednodniową wycieczkę do Biskupina. Mieli okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne, Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny zamku w Wenecji, a także przejechać się kolejką wąskotorową, uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Pogoda dopisała, więc i dobrego humoru nie zabrało mimo długiej jazdy autokarem.

Uczniowie należący do SK LOP uczestniczyli w konferencji odbywającej się na Uniwersytecie Przyrodniczym a zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ekonatura. Tematem wiodącym wykładów były Współczesne wyzwanie- Odnawialne źródła energii”

Uczniowie dowiedzieli się m.in.

-Na czym polega transport ekologiczny?

- Co to jest geotermia?

-Jakie są kierunki rozwoju energetyki odnawialnej?

-Jakie są wady i zalety OZE?

Na spotkaniu wręczono również Laury Ekoprzyjaźni 2017 wyróżnionym w ubiegłym roku , zasłużonym osobom.

                                                                                              Beata Dudkowska-Tupaj

14 maja 2018r. uczniowie klasy 3b założyli klasowy ogródek.

Krok po kroku go zaplanowali a następnie przystąpili do działania . Już czekamy na pierwsze zbiory koperku, natki pietruszki czy rzodkiewki. Będą pyszne i zdrowe kanapki!

Opracowanie: Anna Hoja, Monika Biernacka

darek olim 312.05.18r. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Amanda Rynkowska, Agnieszka Frontczak, Konrad Skowron, Kacper Kopeć i Kamil Ratański reprezentowali nas w XI Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w uroczystym otwarciu imprezy, a później do rywalizacji sportowej w ramach największej imprezy młodzieżowej na Dolnym Śląsku.

Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w ścisłych finałach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami Dolnego Śląska w kajakarstwie.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Kacper Kopeć zdobywając złoty medal i wygrywając konkurencję B-1 dzieci chłopców. Trenerem drużyny jest pan Dariusz Pacierpnik.

 

WP 20180511 08 26 24 Pro11 maja 2018 roku klasy IV – VII świętowały Dzień Europy. Odbyła się parada po najbliższej okolicy oraz występy artystyczne uczniów. Klasy przygotowały również rymowanki pozwalające lepiej zapamiętać nazwy wybranych stolic europejskich. Na specjalnie przygotowanej mapie pojawiały się reprezentowane państwa oraz ich stolice. Uczniowie samodzielnie przygotowali flagi reprezentowanych krajów oraz ubrali się w kolory flag tych państw. Szkołę odwiedził Syriusz – maskotka Unii Europejskiej – który spotkał się z dziećmi we wszystkich klasach oraz zerówkach. Obchodom Dnia Europy towarzyszył konkurs plastyczno – językowy „To samo inaczej”, w którym można było przedstawić wybraną przez siebie rzecz w różnych językach europejskich. każdej z klas byli w tym dniu ubrani w kolory flagi państwa, które reprezentowali. Swój występ wokalny przygotowali zgodnie z tradycją nauczyciele. W tym roku kadra zaśpiewała znany przebój „Marina, Marina” w języku włoskim. Widownia włączyła się do wspólnej zabawy. Imprezę przygotowały p. Dorota Jarosz, p. Katarzyna Konieczna i p.Katarzyna Mazur. (opracowała: Dorota Jarosz)

NA OKADKW dniach 9-11.05.2018 r. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą p. Wojciechem Dąbrowskim, p. Dorotą Tokarską i dwojgiem rodziców wybrała się na 3-dniową wycieczkę do Karpacza. Odcinek z Wrocławia do Jeleniej Góry pokonaliśmy pociągiem, a następnie busem pod sam Ośrodek Wypoczynkowy „Agawa”. Po rozpakowaniu bagaży odwiedziliśmy Muzeum Konsol i Klocków Lego, w którym dzieci mogły uruchomić różne instalacje, poznać dawne urządzenia komputerowe, a nawet na nich zagrać. Następnie udaliśmy się na zaporę na rzece Łomnicy, a potem zwiedziliśmy drewnianą świątynię Wang, w której wysłuchaliśmy ciekawej historii o jej dziejach. Kolejny punkt programu stanowiła kaplica św. Anny. Zgodnie z legendą 7-krotne obiegnięcie kaplicy dookoła spowoduje w przyszłości szczęśliwy ożenek lub zamążpójście. Kilka osób spróbowało tej przygody. Oby przepowiednia się spełniła. W sumie pierwszego dnia zrobiliśmy ponad 13 km. Drugiego dnia pobytu wybraliśmy się na wycieczkę do Karkonoskiego Parku Narodowego do schroniska „Nad Łomniczką”. Nasz przewodnik p. Filip Brzozowski umilał nam czas historyczno-przyrodniczymi opowieściami. Trzeciego dnia wybraliśmy się do Parku Miniatur w Kowarach, gdzie poznaliśmy historię 39 pomniejszonych budowli z polskich i czeskich Sudetów. Podsumowaniem wycieczki było wspólne zjedzenie pizzy. Do Wrocławia wróciliśmy we wspaniałych humorach i z pięknymi wspomnieniami. (Oprac. W. Dąbrowski, D. Tokarska).

DSCN0977W ramach akcji „Cały Wrocław czyta” 10 maja 2018r. dzieci z grupy 0A uczestniczyły w Wiosennym Czytaniu w Ogrodzie Botanicznym. Podczas tej imprezy dzieci zasiliły skrzyneczkę bookcrossingową, wysłuchały kilku wierszy Z.Herberta, odnalazły ukryty przez organizatorów skarb, tworzyły rysunkowa historię o wrocławskich krasnoludkach, bawiły się klockami lego oraz podziwiały piękną, wiosenną roślinność.

( A.Ligaszewska, A. Fogler, B.Małachowska)

8.05.2018 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie z udziałem kl. 7a ukazało ducha historii, unoszącego się nad burzliwymi dziejami XVIII-wiecznej Polski od rozbiorów poprzez promyk nadziei, jaki przyniosła konstytucja, aż po jej obalenie i upadek Polski. Mimo tego mądrość tego dzieła było inspiracją dla potomnych przy tworzeniu prawa polskiego i europejskiego. (Oprac. W. Dąbrowski)

DSCN0970 2LAUREACI TURNIEJU GRAMATYCZNO-ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III

I miejsce Wiktoria Andrzejewska 3a, Lena Kempa 3a, Oliwia Tchórzewska 3a, Emilia Masztalerz 3b

II miejsce Hanna Góra 3b, Adrian Kałpowicz 3b, Anna Ture 3b

III miejsce Wojciech Glądała 3a, Franciszek Pauś 3a, Alicja Czyżewska 3b

(organizator: B.Małachowska)

Uczniowie klasy 2a: Michelle Andrasz, Walentino Andrasz, Karol Badura, Alicja Choma, Michelle Czeraszewska, Roksana Grund, Natalia Haręża, Szymon Makówka, Konstanty Muca, Mateusz Mucha, Zuzanna Nędzyńska, Sylwia Opac, Krystian Tomaś, Karol Wawer otrzymali dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Moja ulubiona książka”, zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Zadanie polegało na stworzeniu plakatu zachęcającego do przeczytania ulubionej książki. Nieważne, czy była to pozycja bardzo popularna czy zupełnie niszowa, znana ze szkolnych lekcji czy też nie. Wybór był całkowicie po stronie dziecka. Na konkurs wpłynęły blisko dwa tysiące prac. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe i pracochłonne plakaty w najróżniejszych formatach i technikach – wydzieranki, wyklejanki, malowanki, prace przestrzenne lub stworzone w programie Paint, opatrzone przemyśleniami o książce i opisem głównych bohaterów… (Renata Płochocka)

Od 23 kwietnia do 27 kwietnia 2018 r. odbywał się w naszej szkole V Tydzień Kultury Języka Polskiego. Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w licznych konkursach: ortograficznym, krasomówczym, frazeologicznym oraz sprawdzającym wiedzę ze znajomości przysłów. Kolejny raz zaproszono uczniów na Wieczór z książką, który odbywał się pod hasłem Fantastyczny świat Harrego Pottera. Uczniowie spędzili ten czas na rozwiązywaniu magicznych, literackich łamigłówek. Podsumowanie akcji oraz wręczenie dyplomów odbyło się w piątek, 27 kwietnia.

(B. Bezuszczak, D. Sikorska, M. Hanczarek, K. Konieczna, B. Małachowska)

LAUREACI KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH W RAMACH

V TYGODNIA KULTURY JĘZYKA POLKSIEGO

Konkurs Frazeologiczny

  I miejsce: Oliwia Stachurska 7a

 • II miejsce: Daria Jurek 6c
 • III miejsce: Kornelia Tas 7a, Oktawia Dyrek 7b

 Konkurs Krasomówczy

 I miejsce: Martyna Czarnecka 6c

 • II miejsce: Oktawia Dyrek 7b
 • III miejsce: Kamila Strzelec 7c

         Wyróżnienia: Dżesika Koszlaga 6a, Malwina Roznerska 6a, Konrad Skowron 6a

Konkurs „Czy znasz te przysłowia?”

 • I miejsce: Michał Włodarczyk 4a, Olivia Białek 5a, Aleksandra Kowalczyk 5c
 • II miejsce: Michał Warachim 4a
 • III miejsce: Weronika Jurczyk 4d, Julita Glądała 4d, Lena Zakrzewska 5a

Konkurs dla miłośników przygód Harry’ ego Pottera

 • I miejsce: Oliwia Stachurska 7a, Aleksandra Kowalczyk 5c
 • II miejsce: Zofia Wittlin 5c, Dominik Włodarczyk 7c
 • III miejsce: Aleksandra Kunda 4a, Michał Włodarczyk 4a, Dariusz Jaskólski 4b, Julia Zulewska 4c, Adrianna Osińska 6a, Malwina Roznerska 6a, Kacper Bielecki 7c

Konkurs ortograficzny

 • I miejsce: Emilia Kusiak 6a, Kamila Strzelec 7c
 • II miejsce: Oskar Waśkiewicz 6a, Noemi Kalicińska 7a
 • III miejsce: Jakub Krzyżostaniak 6b, Dominik Jackowiak 7a

Konkurs na wiersz - wyróżnienie : Julita Glądała 4d

GRATULUJEMY 

 

IMG 3227W XXVIII powiatowym konkursie na medal i małą formę rzeźbiarską pt. ,,Moja przyszłość w moich rękach. Przedsiębiorczość i ja”, zorganizowanym przez Muzeum Miejskie Wrocławia została nagrodzona uczennica klasy 2a - Alicja Choma; a Natalia Haręża otrzymała wyróżnienie. Prace uczniów: Michelle Andrasz, Michelle Czeraszewskiej, Karola Badury, Remigiusza Grabowskiego, Roksany Grund, Marcela Jezierskiego, Sylwii Opac, Karola Wawera zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Laureaci wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystym wernisażu, który odbył się w dniu 25.04.2018 roku, o godz. 12, w Arsenale Miejskim. Wyróżnione i nagrodzone prace będzie można oglądać do 13 maja.
(Renata Płochocka)