Informacje bieżące

Zebranie rodzicielskie

24-01-2019

klasy 0-3 godz 16.30

klasy 4-6 godz.17.00

klasy 7-8 godz. 17.30 

 

 

 

 

 

 

Bieżące konkursy i działania

Zacznik nr 1   ME   logotypy

MATEMATYCZNE EKSPERYMENTY

************************************

KLASA NA MEDAL

__________________________________________

NPRC

LIST DO RODZICÓW

LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK

*******************************************

 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia:

 

bip  

 

logotrene2r                                                                                                      

                

caly wroclaw czyta dzieciom

- podsumowanie 2014

- podsumowanie 2015

- podsumowanie 2016

- posumowanie 2017

- podsumowanie 2018

  NC 1Nasze propozycje

- scenariusz - historia

- scenariusz biologia

- prezentacja biologia

- konspekt - język angielski

  ************************************             

Ważenie tornistrów 2018/2019

 

   

 

 

Owoce i mleko w szkole

 

DSCN1228KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „ZACZAROWANA ZAGRODA” W KLASIE 2B

I Dominik Majchrowski, Cyprian Zawisza

II Michał Andrzejewski, Mikołaj Ciszewski, Jakub Kubika, Antonina Matusik, Katarzyna Politańska

III Wiktoria Bera, Iga Drozdowska, Julia Jurczyk

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „ZACZAROWANA ZAGRODA” W KLASIE 2B

I Michał Andrzejewski, Iga Drozdowska, Antonina Matusik

II Karolina Zolich, Dominik Majchrowski

III Wiktoria Bera, Piotr Chacia, Jakub Kubiak, Xavier Seraficki, Cyprian Zawisza

(organizator: B.Małachowska)

P115032421 stycznia 2019 roku została rozstrzygnięta tegoroczna edycja organizowanego przez naszą placówkę Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV – VIII tym razem pod hasłem „Niezwykłe miejsca krajów anglojęzycznych”. Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego i poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów anglojęzycznych, a także zachęta do pokazania talentów artystycznych. Uczestnicy przygotowali prace międzyprzedmiotowe, uwzględniające wiedzę językową, informatyczną, historyczną, plastyczną i techniczną.

            Zgłoszone do konkursu projekty były niezwykle pomysłowe, wykorzystano do ich stworzenia wiele nietypowych materiałów, nadając im niepowtarzalny wyraz artystyczny.

            Laureaci zostali zaproszeni do naszej szkoły na uroczyste wręczenie nagród. Tegorocznym zwycięzcom w kategorii klas IV-VI został Oskar Koziewicz, reprezentujący SP 22, który przygotował makietę Wielkiej Rafy Koralowej. II miejsce zajęła uczęszczająca do SP nr 39 Julia Koclęga, zgłaszająca do konkursu miniaturę mostu Golden Gate. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Kornelia Dragan z SP nr 47, autorka Monument Valley. W kategorii klas VII-VIII laureatką I miejsca została Weronika Kołaczek z SP nr 58, która przygotowała gliniane wzgórza Hollywood . II nagrodę przyznano Indze Cisowskiej z SP 77 za kanadyjski most wiszący Capilano wykonany techniką akwareli, natomiast III miejscem nagrodzono Michała Olczyka z SP 19 za most Tower Bridge. Wyróżnienia w konkursie zdobyli ponadto: Bartosz Szczypiorski i Dexter Olejniczak z SP 58, a także Marlena Sochocka Urszula Oleksy i Wiktor Koziewicz z SP 22, Mikołaj Kiljan i Piotr Łukaszewicz z SP 39, Hanna Pawłowska i Jadwiga Kempińska z SP 47 oraz Stanisław Kowalczyk z SP 19 i Iga Golonka z SP 97. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli i rodziców za wspieranie uczniów w podejmowaniu nowych wyzwań i zachęcanie do działań twórczych. Autorem konkursu jest nauczycielka j. angielskiego, p. D. Jarosz.

IMG 20190111 0019447 stycznia 2019 r. rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim, przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII, którego celem było rozbudzenie zainteresowań językowych uczniów, rozwinięcie umiejętności plastycznych, a także wprowadzenie w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych prac z motywami świątecznymi, wzbogaconymi życzeniami w języku angielskim. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz dużymi zdolnościami plastycznymi.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Czechowska oraz Malwina Roznerska z klasy 7a. Laureatkami II miejsca zostały Amelia Roznerska uczennica klasy 4a oraz Angela Skorupka z klasy 6b, natomiast III miejsce przyznano Klaudii Kall z klasy 8b oraz Olivii Białek z klasy 6a.

Za swoje prace wyróżnienia otrzymali uczniowie: Robert Chacia 4a, Andżelika Choma 5d, Sebastian Smółko 5b, Wiktoria Chacia 5d, oraz Dżesika Koszlaga z klasy 7a.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego: p. D. Jarosz, p. B. Luśnia, p. K. Konieczna, p. A. Dudek i p. K. Mazur. (opracowała: Katarzyna Mazur)

aniadudekNauczyciel języka angielskiego p. Anna Dudek w grudniu 2018 zorganizowała konkurs plastyczno – językowy pt. „Winter Wonderland”. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-III. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi i zawierały elementy językowe. Jury konkursowe nagrodziło następujących uczniów: Cyprian Zawisza z klasy 2b zajął pierwsze miejsce, Dominik Majchrowski z klasy 2b zajął drugie miejsce, a na trzecim miejscu podium znalazł się uczeń klasy 3a – Konstanty Muca. Komisja zdecydowała się wyróżnić pracę Igi Drozdowskiej z klasy 2b oraz Oliwii Honcel z klasy 3a (oprac.: Anna Dudek)

IMG 20181221 100350 resized 20190106 02200322721 grudnia 2018r. odbyło się zgodnie z tradycją szkoły kolędowanie klas IV – VIII. W świątecznej scenerii uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. Wśród wybranych utworów znalazły się „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy”, a także pastorałka „Gore gwiazda Jezusowi”. Do wspólnego śpiewu włączała się cała zgromadzona widownia. To doroczne spotkanie ma na celu pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych. Po kolędowaniu odbył się już po raz XIII Koncert Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim, przygotowany przez uczennice klasy 6a, 6b i 8a. W tym roku można było posłuchać znanych anglojęzycznych przebojów takich jak „Last Christmas” czy „Rocking around the Christmas Tree” oraz „Winter Wonderland”. Ta forma ma na celu popularyzację języka angielskiego oraz prezentację talentów artystycznych. W tym roku Grono Pedagogiczne zaprezentowało się w dwóch utworach: pięknej kolędzie „Gdy śliczna Panna” oraz w angielsko-hiszpańskim utworze „Feliz Navidad”. Imprezę przygotowały p. Dorota Tokarska, p. Dorota Jarosz i p. Edyta Butor. (oprac.: Dorota Jarosz)

1 kartkiOd 7 do 11 grudnia klasa 4b brała udział w warsztatach plastyczno-językowych podczas których uczniowie tworzyli kartki oraz wypisywali życzenia w języku angielskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas warsztatów omawiane były tradycje świąteczne w Wielkiej Brytanii, które porównywaliśmy z tymi panującymi w Polsce. Gotowe prace zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie. Klasa czwarta z częstochowskiej szkoły wysłała nam swoje kartki. Nasze wspólne prace można podziwiać na załączonych zdjęciach. (Oprac. A. Dudek, M. Biernacka)

3M 6W dniu 13.12.2018r. wybraliśmy się z wizytą do Dyrektora Firmy 3M. Nasze przedszkolaki podziękowały za otrzymane upominki związane z bezpieczeństwem na drodze, oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Miłym gestem ze strony poznanych pracowników firmy 3M był słodki poczęstunek dla naszych najmłodszych.Przedszkolaki

jaseka 1Dnia 13 grudnia 2018 roku odbyło się wspólne kolędowanie rodziców i dzieci z klasy 3a. Spotkanie miało charakter integracyjny – wszyscy siedzieli przy wspólnym stole. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały Jasełka pt. „Święta Noc” – w trakcie których śpiewali kolędy, składali życzenia oraz wręczali samodzielnie przygotowane prezenty. Spotkanie pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. (Renata Płochocka).

cwcz2018Dnia 11 grudnia 2018r. we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się uroczysty finał XVI edycji akcji „Cały Wrocław czyta”. Nasza szkoła po raz kolejny została nagrodzona przez organizatorów za aktywną promocję czytania i bookcrossingu w 2018 roku.

B.Małachowska 

W październiku i grudniu 2018 r. odbyły się dwa etapy konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia Klas Czwartych”. Suma punktów z obu etapów decydowała o przejściu do kolejnej III części konkursu (należało zgromadzić co najmniej 70 punktów). Konkurs we wszystkich klasach czwartych zorganizował i przeprowadził nauczyciel matematyki, Wojciech Dąbrowski.

Lista laureatów 

rymcerz1 1W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole wspaniały duet raperów: Bęsia i Dj Yonasa. Podczas spotkania z naszymi uczniami „ Rymcerze” bo taką nazwę przyjęli muzycy, dzielili się swoim doświadczeniem życiowym w walce z nałogami. Dzięki projektowi z jakim podróżują odwiedzając szkoły w całej Polsce mogą głosić przekaz wszystkim dorastającym nastolatkom by nie zmarnowali swojego życia, swoich talentów. W idealny sposób, który znajduje odzwierciedlenie w ich hip-hopowych kawałkach ukazują wartości jakie powinny towarzyszyć każdemu młodemu człowiekowi, który poszukuje swojego „ja” we współczesnym świecie pełnym chaosu i pokus. Wizyta „ Rymcerzy” dla podopiecznych naszej szkoły to niesamowita lekcja życia i nadziei na lepsze jutro. Serdecznie dziękujemy za obecność w naszych murach i za cenną wiedzę. Mamy nadzieję że nasi uczniowie NIE ZMARNUJĄ SWOJEGO ŻYCIA

 "Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości."

DSCN1185LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „NIE PLACZ, KOZIOŁKU” Z KLASY 2A

I Bartosz Chojnowski, Damian Fiebig, Adrian Janus, Kamil Ratański, Kamila Rużańska, Milena Skuła, Aleksandra Szymczyk

II Ewelina Kochan, Maja Kochmańska, Adam Łukasik, Kacper Opara, Oliwier Sapiechowski, Kamil Smółko

LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „NIE PLACZ, KOZIOŁKU” Z KLASY 2A

I Kamila Rużańska, Julia Węgrzyn

II Bartosz Chojnowski, Adrian Janus, Maja Kochmańska, Milena Skuła, Kamil Smółko, Aleksandra Szymczyk

III Zuzanna Gozdawa-Tyszkowska, Adam Łukasik, Maja Rybicka, Oliwier Sapiechowski

Organizator: B.Małachowska

DSCN11825 grudnia 2018 r. naszą szkolną bibliotekę odwiedziły trzy grupy dzieci z Przedszkola nr 97 oraz dzieci z grupy 0B. Celem wizyty było pokazanie dzieciom biblioteki i jej zbiorów. Przedszkolaki obejrzały pomieszczenie biblioteki, rozwiązywały zagadki świąteczne oraz wysłuchały kilku wierszy o Świętym Mikołaju i krasnoludkach, które przeczytała pani bibliotekarka. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały piosenki świąteczne, których nauczyły się w przedszkolu.

(B.Małachowska)

DSCN1198LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „OTO JEST KASIA” W KLASIE 3A

I Walentino Andrasz, Karol Badura, Alicja Choma, Roksana Grund , Oliwia Honcel, Marcel Jezierski, Konstanty Muca, Sylwia Opac, Dobrosława Sutyła, Krystian Tomaś, Karol Wawer

II Michelle Andrasz, Remigiusz Grabowski, Patrycja Honcel, Marcin Kochan, Szymon Makówka, Szymon Rynkowski; III Mateusz Mucha

LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „OTO JEST KASIA” W KLASIE 3A

I Roksana Grund, Patrycja Honcel, Szymon Makówka

II Michelle Andrasz, Alicja Choma, Oliwia Honcel, Mateusz Mucha, Dobrosława Sutyła, Karol Wawer

III Walentino Andrasz, Karol Badura, Remigiusz Grabowski, Marcel Jezierski, Marcin Kochan, Konstanty Muca, Sylwia Opac, Szymon Rynkowski, Krystian Tomaś

(organizator: B.Małachowska)

 DSC4983W dniu 3 grudnia odbyła się w naszej szkole „Lekcja z Mistrzem”. Gwiazdą pokazu był złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Rafał Omelko – zawodnik wrocławskiego AZS-u AWF, specjalizujący się w biegach na 400 metrów. Głównym celem spotkania było zarażenie dzieci pasją sportu, a także zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Dzieci klas 2a i 3a biorące udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek” uczestniczyły w pokazowej lekcji prowadzonej wspólnie przez panią Renatę Płochocką oraz zaproszonego Gościa. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, następnie dzieci zostały podzielone na zespoły i ruszyły na przygotowane wcześniej tory przeszkód. Na zakończenie zajęć Pan Rafał pogratulował dzieciom dobrej zabawy i rozdawał autografy oraz niespodzianki. Sportowiec chętnie przyjął zaproszenie uczniów klas 1-3 i zgodził się opowiedzieć o swoich występach sportowych. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły Gościowi upominek. Uczniowie byli w pełni usatysfakcjonowani spotkaniem z prawdziwym Mistrzem. (Renata Płochocka)

Zapraszam do obejrzenia filmiku z lekcji z Mistrzem Rafałem Omelką (Renata Płochocka)

https://www.youtube.com/watch?v=c43VZRw73rQ

DSCN1159LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „SZEWCZYK DRATEWKA” W KLASIE 2B

I Wiktoria Bera, Iga Drozdowska, Dominik Majchrowski, Katarzyna Politańska

II Michał Andrzejewski, Cyprian Zawisza

III Antonina Matusik, Nikola Kuna, Dawid Tchórzewski

          

LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „SZEWCZYK DRATEWKA” W KLASIE 2B

I Antonina Matusik, Dawid Tchórzewski

II Michał Andrzejewski, Iga Drozdowska, Jakub Kubiak, Dominik Majchrowski

III Wiktoria Bera, Cyprian Zawisza

(organizator: B.Małachowska)

IMG 0830W XXVI Wojewódzkim Konkursie Rzeźbiarskim ,,Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2018" organizowanym przez MDK-Śródmieście i Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu naszą szkołę, w kategorii klas I -III, reprezentują laureaci szkolnego etapu konkursu: Iga Drozdowska z klasy 2b, Karol Wawer z klasy 3a, Roksana Grund z klasy 3a, Patrycja Honcel z klasy 3a, Dobrosława Sutyła z klasy 3a. (Renata Płochocka)

130 listopada 2018 roku – w Andrzejki, promowaliśmy zdrowe odżywianie. Uczniowie klas 4a i 4b poznali nową formę przekąsek – „kule mocy”. Przy pomocy ulubionych składników, takich jak suszone owoce, orzechy, ziarna słonecznika, dyni, sezamu, płatki owsiane oraz przyprawy, dzieci tworzyły pyszną i zdrową alternatywę dla słodyczy.
Było smacznie i wesoło! (Oprac. Z. Obal, M. Biernacka, A. Dudek, B. Luśnia)

zdjecie glowne29 listopada 2018 roku klasa 4b, dzięki rozpoczętej w październiku współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu , posadziła na terenie szkoły Klon jawor. W ten sposób uczniowie chcieli uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z wielkim zaangażowaniem brali udział w sadzeniu drzewa oraz słuchali jak trzeba o nie dbać. Szkoła wzbogaciła się o nowe drzewo, a my zatroszczyliśmy się o nasze najbliższe środowisko.

( oprac. A.Dudek, M.Biernacka)

wolczaski23.11.2018 r. odwiedził nas niezwykły gość. Był nim pan Stanisław Wołczaski, który opowiedział uczniom klas ósmych swoją wojenną historię. Ubrany w mundur przedstawił się jako żołnierz Armii Krajowej i uczestnik powstania warszawskiego, w którym walczył jako 14-letni chłopiec. Fakt ten zaskoczył uczniów, gdyż okazało się, że mają oni teraz dokładnie tyle samo lat, co pan Stanisław w 1944 r. Gość opowiedział nam, jaką rolę pełnił podczas tego wydarzenia oraz wspomniał o niebezpieczeństwach, na jakie był bezpośrednio narażony. W błyskotliwy, dramatyczny, a zarazem dowcipny sposób przedstawił nam to, jak wyglądało życie codzienne Polaków pod okupacją niemiecką. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pana Stanisława, a na koniec zadali mu pytania, dotyczące jego wojennych i powojennych losów. Dzieci podziękowały gościowi za interesującą historię gromkimi brawami. Wizyta pana Stanisława, naszego świadka historii, na długo pozostanie wszystkim w pamięci. (Oprac. W. Dąbrowski)

DSC 705221 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!” To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do jej wzajemnego okazywania i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.

W tym dniu nikomu nie zabrakło serdecznych uśmiechów i miłych słów!

(Oprac. M. Biernacka, K. Gałęzowska)

dz1 8 3W dniu 21 listopada 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

            Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!

            W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia było „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy
w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

            W naszej szkole o miły klimat zadbali członkowie Samorządu Uczniowskiego, przygotowując kolorowe tablice pełne życzliwości, a także obdarowując „słodkimi paczuszkami” przybyłych do szkoły rodziców.

(M. Olkiewicz, M. Skraba)

115 listopada przedstawiciele klas 0a, 3a i 4a reprezentowali naszą szkołę na Drugiej Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej. Jak na prawdziwą konferencję przystało w ramach sesji plenarnej i w mniejszych grupach dzieci dyskutowały tematem wielokulturowości we wrocławskich szkołach.

Na koniec wszyscy mogliśmy obserwować piękny pokaz dzieci Brave Kids, które w praktyce realizują idee edukacji międzykulturowej.

                                                                                                                             Agata Fogler, Patrycja Ochędzan

FOTA9C114 listopada dzieci z grup „O” oraz uczniowie klas 1-3 kolejny raz wzięły udział
w ósmej edycji ogólnopolskiego programu propagującego zasady zdrowego odżywiania „Śniadanie Daje Moc”.

Dzieci uczyły się, jak przygotować zdrowe posiłki, które są doskonałą alternatywą dla słodyczy. We wspólnym zdrowym śniadaniu uczestniczyła także dyrekcja naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy ochoczo wsparli nas w przygotowaniach.

Było ciekawie, zdrowo i pysznie!  (K. Gałęzowska, J. Janczak)

NA OKADK11.11.2018 r. w 100. okrągłą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Ubrani byli w stroje żołnierskie i harcerskie godnie zaprezentowali się jako patrioci, wykrzykując podczas przemarszu niepodległościowe i wolnościowe hasła, czym zaskarbili sobie uznanie mieszkańców Wrocławia, którzy nam osobiście gratulowali. Warto też zaznaczyć, że nasi dzielni patrioci pojawili się w relacji „Gazety Wrocławskiej”, jak również udzielali wywiadu na potrzeby stacji telewizyjnych: wrocławskich „Faktów” i „Wiadomości”. Radość z odzyskanej niepodległości wyznaczała wierszowana marszowa piosenka, do której w czasie jej prezentowania włączali się sami wrocławianie. Brzmiała ona tak:

Orzeł leci nad Wrocławiem

W naszej bardzo ważnej sprawie.

Niepodległość setkę ma

Wolność mamy na sto dwa.

My z 58 dzielne zuchy

Okrzyk doda nam otuchy.

Flagę wielką tu niesiemy

Z naszym pięknym „DZIĘKUJEMY”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej filmowej relacji z uroczystości: PARADA

(Oprac. W. Dąbrowski, R. Płochocka, S. Chrobak, K. Konieczna, K. Gołczyk, D. Sikorska, B. Lenar)