Informacje bieżące

******************************************

Rodzice uczniów klas "0"

- przydział do poszczególnych grup nastąpi w miesiącu sierpniu

- wyprawka

****************************************** 

Wyniki przetargu - wybór najkorzystniejszej oferty

 *****************************************

Bieżące konkursy i działania

 

  Liga klas w roku szkolnym 2016/2017

 

  Konkurs na najładniejszy zeszyt przedmiotowy

 

 Projekt edukacyjny "OZE szansą dla środowiska"

  

 Owocowy rok szkolny w SP58 - program profiilaktyki zdrowego stylu życia

 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia:

 

bip  

pedikuloza

 

 

logotrene2r                                                                                                      

                

caly wroclaw czyta dzieciom

- podsumowanie 2014

- podsumowanie 2015

- podsumowanie 2016

 

 

  

 NC 1KOŁO MŁODYCH DZIENNIKARZY

                                     KLASY 1-3

                        - Mozaika

                        - Darmowe podręczniki

                        - Sekrety stołówki

                        - Na ratunek pingwinom

                        - Toaleta

 

 

 Ważenie tornistrów 2016/2017

iko ows

   

 

 

Owoce i mleko w szkole

 

 

Jak towarzyszyć dziecku w okresie dojrzewania

skrzynka 1Dnia 16 czerwca, klasa 6a wybrała się na spacer na wrocławski Rynek, w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”. Punktem docelowym naszej wycieczki była skrzyneczka bookcrossingowa, w której uczniowie złożyli książki. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do zadania, każdy miał ze sobą przynajmniej jeden egzemplarz. (N. Pawłowska, W. Dąbrowski)

14 czerwca odbyła się gala, podczas której nagrodzeni zostali uczniowie naszej szkoły. Rozstrzygnięty został konkurs na super zeszyt, wyróżniliśmy mistrzów ortografii na każdym poziomie nauczania, mistrzów tabliczki mnożenia spośród uczniów klas IV oraz przyznaliśmy tytuły ekologa.  Wyłonieni zostali również najżyczliwsi uczniowie z każdej klasy, których postawa, zdaniem ich kolegów i koleżanek, jest godna naśadowania. Mamy nadzieję, że z każdym dniem w naszej szkole będzie przybywało takich życzliwków! 

jadzi1W dniu 13.06. 2017 r.  odbyło się uroczyste spotkanie dla  MAM i TATUSIÓW z okazji ich święta. Podczas starannie przygotowanych występów dzieci prezentowały swe talenty wokalne i recytatorskie. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie upominków dla rodziców i słodki poczęstunek. To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.(J. Domańska M. Skraba)

dziekifestynDyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom , którzy wzięli udział w Festynie Rodzinnym. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zadbali o nasze podniebienia przygotowując przepyszne wypieki cukiernicze. 

4bsbk 9Dnia 7 czerwca 2017 r. klasa IVb wybrała się do skrzyneczki bookcrossingowej w Parku Staromiejskim. Uczniowie wzięli ze sobą książki, którymi uzupełnili skrzyneczkę. Następnie, uczestniczyli w lekcji  dotyczącej legend wrocławskich. Poznali m.in.: legendę o Mostku Pokutnic, Kluskowej Bramie i kamiennej głowie. Zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę wrócili do szkoły. (E. Butor, M. Hanczarek)

Dnia 5.06.2017r członkowie LOP udali się na wycieczkę edukacyjną do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery

Podczas bardzo ciekawego pokazu pana meteorologa Piotra Ropuszańskiego zobaczyliśmy urządzenia, które badają pogodę –czyli stan atmosfery.

Z zainteresowaniem słuchaliśmy jak działają i oglądaliśmy jak wyglądają :klatki meteorologiczne

termometry, barometry, deszczomierze, zonary, wiatromierze i urządzenia do badania stężenia pyłków w atmosferze.

IMG 5754W piękną, słoneczną sobotę 3 czerwca, tuż po Dniu Dziecka, w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Bogaty program imprezy oraz wspomnienia z ubiegłego roku sprawiły, że boisko wypełniło się tłumem dzieci i rodziców.To był wspaniały dzień,moc atrakcji, kolorowe balony oraz rodzinna atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku. Do zobaczenia za rok. 

IMG 298531.05.2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród i dyplomów za Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Plastyczny na makietę grodu średniowiecznego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowania miejscami ważnymi z punktu widzenia wczesnośredniowiecznej historii Polski; zachęcanie do pogłębiania wiedzy z zakresu historii Polski wczesnego średniowiecza; promowanie zdolności manualnych i wyobraźni; propagowanie sztuki plastycznej, jako jednej z form artystycznego wyrazu, traktowanej jak ważnego sposobu komunikacji międzyludzkiej. Na konkurs nadesłano łącznie 42 prace z sześciu szkół: SP nr 2, 58, 82, 113 oraz SSP nr 72 we Wrocławiu, jak również SP w Siechnicach. Komisja konkursowa w składzie Beata Luśnia i Wojciech Dąbrowski ustaliła następujące wyniki: I miejsce – Katarzyna Kapuśniak, SSP 72; II miejsce – Natalia Kłosowska, SP 58; III miejsce – Kinga Łagoda, SP 2. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Oskar Szulc, Kinga Kornacka, SP 113; Mikołaj Borys, Grzegorz Diaconescu, SP 82; Mikołaj Gajewski, SP w Siechnicach; Maksymilian Dradrach, Dominika Sikora, Karolina Strużyk, SSP 72; Martyna Czarnecka, Oliwier Pasznicki, Dominik Widomski, Kinga Merska, SP 58. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, podobnie jak i pozostali uczestnicy konkursu. Gratulujemy wyników i pięknych prac, które oczarowały całą szkołę, co oznaczało, że poziom był bardzo wysoki. Organizatorem konkursu był nauczyciel historii, Wojciech Dąbrowski.

www1Dnia 30 maja 2017r. uczniowie z klasy IIIa i zespół taneczny FOKUS wzięli  udział w  happeningu antynikotynowym, który odbył się na ul. Oławskiej przed budynkiem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Z okazji lokalnych obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu w imprezie wzięło udział wiele szkół i przedszkoli wrocławskich.  Oprócz wspaniałych występów tanecznych  i wokalnych uczniów z naszej szkoły, można było obejrzeć również prezentacje innych dzieci uczestniczących w programie edukacji antynikotynowej. Całą imprezę zakończył „barwny korowód” wokół Ratusza. Przemarsz dzieci z balonami, pomponami i transparentami, zachęcał Wrocławian do zdrowego trybu życia.

                                             ( B.Pajączkowska, A.Iwańska,  K. Gałęzowska)

psary2017 1030.05.2017 r. klasa 6a wyjechała do Psar po to, aby poprowadzić zajęcia dla dzieci z Artystycznego Przedszkola Niepublicznego na tematy związane z bezpieczeństwem. Uczniowie na wstępie przeprowadzili z dziećmi rozmowę, czy i w jakich sytuacjach czują się bezpieczne, po czym zaprezentowali pięć scenek rodzajowych w dwóch odsłonach. Zadaniem przedszkolaków było wskazanie nieprawidłowości w scence błędnej, by potem zobaczyć scenkę odegraną prawidłowo. Dzieci z przedszkola były nad wyraz aktywne, udzielały często zaskakująco dobrych odpowiedzi z życia wziętych. Następnie wszyscy udaliśmy się na przedszkolny plac zabaw. To była świetna okazja do integrowania się starszych i młodszych dzieci. Nasi uczniowie inicjowali rozmaite gry i zabawy ku uciesze najmłodszych. Na koniec wróciliśmy do sali, gdzie kilkoro uczniów na dywanie na zmianę czytało przedszkolakom bajkę pt.: „Lampa Alladyna”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a na koniec dostały od naszych uczniów prezent: samodzielnie wykonane zakładki do książki. Czas w przedszkolu upłynął nam szybko w miłej atmosferze. Na pożegnanie małe krasnale zaprosiły nas do siebie na kolejne spotkanie. (Oprac. W. Dąbrowski, N. Pawłowska)

DSCN6634Dnia  29 maja   2017 r.  w szkolnej bibliotece odbył się Turniej „Podróżujemy po Europie” w ramach XVI Wrocławskiego Sejmiku SU Szkół Podstawowych. Wzięli w nim  udział  przedstawiciele SU z SP58,  SP71, SP78 i SP93. W trakcie spotkania drużyny rozwiązywały różne zadania matematyczno – podróżnicze. Laureatami turnieju zostały: I miejsce SP71, II miejsce SP58, III miejsce SP93,  IV miejsce SP78. Wszystkim drużynom gratulujemy.  (organizatorzy: Bożena Małachowska, Edyta Skóra, Agnieszka Tesmer) 

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO PT.:

„MAKIETA GRODU ŚREDNIOWIECZNEGO"

(ROK SZKOLNY 2016/2017, I EDYCJA)

25.05.2017 r. Komisja w składzie: Beata Luśnia i Wojciech Dąbrowski rozstrzygnęła miejsca konkursowe. Oto wyniki:

I miejsce – Katarzyna Kapuśniak, SSP 72

II miejsce – Natalia Kłosowska, SP 58

III miejsce – Kinga Łagoda, SP 2

Wyróżnienia:

Oskar Szulc, SP 113 ,Kinga Kornacka SP 113, Mikołaj Borys, SP 82, Grzegorz Diaconescu, SP 82, 

Mikołaj Gajewski, SP w Siechnicach, Maksymilian Dradrach, SSP 72 , Dominika Sikora, SSP 72

Karolina Strużyk, SSP 72, Martyna Czarnecka, SP 58 ,Oliwier Pasznicki, SP 58, Dominik Widomski, SP 58

Kinga Merska, SP 58

Zwycięzcom gratulujemy! W imieniu swoim oraz Pani Dyrektor Grażyny Urban zapraszam uczniów-uczestników konkursu i opiekunów szkolnych do odebrania nagród i dyplomów 31.05.2017 r. w auli szkolnej SP nr 58 w ZSP nr 8 we Wrocławiu o godz. 12:00.

                                                                       Wojciech Dąbrowski, organizator konkursu

IMG 1024W dniu 22.05.2015 r. klasa 5b włączyła się po raz kolejny do Akcji „Cały Wrocław Czyta”. Uczniowie  klasy 5b powiększyli zbiory książek w skrzynce bookcrossingowej na Wrocławskim Rynku (M.Berdzik, K.Borek)

DSCN0477KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „DZIECI Z BULLERBYN” W KLASIE  3B

I Laura Grzelewska, Wojciech Kościk, Milena Król, Małgorzata Kusiak,  Oliwia Markiewicz, Mikołaj Mieczkowski, Wiktoria Piluk, Oliwia Walczyńska, Kacper Zawiślak

II Sebastian Smółko

III Patryk Grzelak, Dariusz Jaskólski, Oliwier Książkiewicz, Agnieszka Węgrzyn

 KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „DZIECI Z BULLERBYN” W KLASIE  3B                                          

I - Laura Grzelewska, Wojciech Kościk, Oliwia Walczyńska

II -  Patryk Grzelak, Sebastian Smółko, Agnieszka Węgrzyn

III -  Dariusz Jaskólski, Małgorzata Kusiak,  Mikołaj Mieczkowski, Wiktoria Piluk

 (organizator: Bożena Małachowska)

W Parku  Staromiejskim po raz kolejny odbyła się uroczysta Parada Ekoludków. Uczniowie naszej szkoły – członkowie LOP byli  ubrani we własnoręcznie wykonane stroje. Zasada była taka ,że musiały być zrobione  z materiałów nadających się do recyklingu ; papier, plastik, metal ,szkło, tektura itp.

Hasło tegorocznego projektu Jak racjonalne zagospodarować odpady? Musiało być widoczne w prezentowanych strojach. Uczestnicy prześcigali się w pomysłach. Naszą szkołę reprezentowali  w Konkursie Na strój Ekologiczny uczniowie klasy 5b Kinga Merska  - jako Elegancka Dama i Kacper Cyndecki -jako Robokop. Pozostali uczestnicy również świetnie prezentowali się w swoich kreacjach.

Na Gali było szereg atrakcji : gier, zabaw.Można było wygrać ciekawe nagrody i świetnie się bawić. Nasi uczniowie zajęli I miejsce wśród wszystkich wrocławskich szkół biorących udział w Projekcie w Konkursie na Film Ekologiczny wykonany komórką. Jesteśmy dumni z Natalii Kłosowskiej, Weroniki Kołaczek i Ani Kramarz – uczennic klas szóstych-gratulujemy zwycięstwa i cennych nagród.

                                                                                              Opiekunka SKLOP Beata Dudkowska-Tupaj

DSCN0464LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI  „DZIECIĘ ELFÓW” W KLASIE 2A

I Wiktoria Andrzejewska, Wojciech Glądała, Lena Kempa, Franciszek Pauś, Agata Suchanek, Oliwia Tchórzewska

II  Eryk Milczarski,  Julia Suchanek

III Amelia Roznerska,  Adrian Szewczyk, Marlena Śliwa

LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI  „DZIECIĘ ELFÓW” W KLASIE 2A

I Lena Kempa

II Wojciech Glądała, Agata Suchanek

 III Oliwia Tchórzewska

wyróżnienie:  Amelia Roznerska,  Julia Suchanek, Marlena Śliwa

(organizator: B.Małachowska)

sowniki 2LAUREACI KONKURSU DLA KLAS SZÓSTYCH

„Z ENCYKLOPEDIĄ I SŁOWNIKIEM ZA PAN BRAT”

I miejsce 

6a: Oliwia Stachurska, Martyna Kamrowska

II miejsce: 

6a: Oliwier Tomaś,

6b: Oktawia Dyrek

6c: Kamila Piękoś, Kamila Strzelec

III miejsce:

6a: Dominik Jackowski, Natalia Kłosowska

6b: Krystian Spitziar, Szymon Żygadło

Organizator konkursu: Bożena Małachowska

zwiad klas 6 2017 217.05.2017 r. klasy 6a, 6b i 6c wybrały się na zwiad ekologiczny w Góry Sowie pod opieką Pana Andrzeja Pacholczyka. Początek trasy pieszej była Przeł. Jugowska, na którą dojechaliśmy autokarem. Po drodze minęliśmy sympatyczne i pięknie położone schronisko „Zygmuntówka”. Naszym głównym celem był rezerwat buków wokół trzeciego szczytu Gór Sowich – Kalenicy (964 m n.p.m.). Podziwiając narciarskie trasy i wyciągi na stoku Rymarza udaliśmy się na 4-kilometrowy spacer, którego zwieńczeniem było wejście na wieżę widokową na szczycie. Widoki na całe Góry Sowie zdominowała Wielka Sowa z zabytkową białą wieżą. Wróciliśmy tą samą trasą. Wycieczka dała możliwość nie tylko bliższego poznania piękna przyrody Dolnego Śląska, ale także siebie nawzajem. (Oprac. A. Pacholczyk, W. Dąbrowski, N. Pawłowska, V. Kruczkowska, K. Konieczna, A. Ilba, D. Sikorska).

P110067817 maja 2017r. klasa IV A, podzieliła się z innymi radością czytania w ramach akcji „Cały Wrocław Czyta”. Przyniesione książki trafiły do skrzynki bookcrossingowej na wrocławskim Rynku. Czytanie, do którego nasza szkoła zachęca nie tylko uczniów, ale i wszystkich Wrocławian, rozwija wyobraźnię, uczy zasad ortografii i wzbogaca słownictwo. Dzielenie się książkami z innymi ludźmi to dobry sposób na popularyzowanie różnych dziedzin wiedzy.  (Dorota Jarosz, Arleta Żarczyńska)

sudomaj117 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 109 odbył się IX Wrocławski Turniej Sudoku Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała w kategorii klas 4-6 Martyna Kamrowska z klasy 6a. Było to spotkanie najlepszych z najlepszych – zwycięzców eliminacji szkolnych. Uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie rozwiązać cztery diagramy sudoku w układzie 9x9. Mimo, iż nasza Martyna nie zajęła miejsca na podium, należy jej się wielka pochwała. Zrezygnowała z wycieczki klasowej, aby reprezentować szkołę w konkursie. To postawa godna wzorowego ucznia! (Aleksandra Iwańska)

DSCN0446LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „SZEWCZYK DRATEWKA” W KLASIE 2B

I Hanna Górna, Julia Kowalska, Kryspin Litke, Anna Ture

II Adrian Kałpowicz, Emilia Masztalerz

III Stanisław Adamowski, Alicja Czyżewska,  Kinga Dudek, Julia Rosiak, Zuzanna Sublelna

              LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO  KSIĄŻKI „SZEWCZYK  DRATEWKA” W KLASIE 2B

  I Stanisław Adamowski, Julia Rosiak

 II Emilia Masztalerz, Adrian Kałpowicz

 III Kryspin Litke, Hanna Górna

(organizator: B.Małachowska)

amanda14.05.2017 r., na przystani przy ul. Składowej odbyły się zawody kajakowe w ramach 10 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. W rywalizacji o medale brali  udział kajakarze i kajakarki 9-ciu klubów z kraju i zagranicy.

W tej doborowej stawce znakomicie zaprezentowała się uczennica naszej szkoły

Amanda Rynkowska zdobywając brązowy medal w kategorii dzieci.

Sukces naszej uczennicy zasługuje również na uznanie z tego powodu, że były to jej pierwsze zawody kajakowe.

Trenerem Amandy jest pan Dariusz Pacierpnik.

DSCN0434LAUREACI KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI  „NIE PŁACZ, KOZIOŁKU”  W KLASIE 2C

I Alexander Ićkowiak, Oliwia Kasińska, Dexter Olejniczka, Oskar Szablisty

II Krzysztof Grzesiak, Weronika Melka, Martyna Nowakowska, Martyna Pęcak, Julia Wirska

III Wiktoria Grodecka, Maja Rewus, Julia Siwiec

LAUREACI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO  KSIĄŻKI  „NIE PŁACZ, KOZIOŁKU” W KLASIE 2C

I Julia Siwiec, Martyna Nowakowska

 II Julia Wirska

 III Oliwia Kasińska

 (organizator: B.Małachowska)

W dniach 10-12.05.2017 r. kl. 6a pod opieką wychowawców Wojciecha Dąbrowskiego i Natalii Pawłowskiej oraz dwojga rodziców Pani Renaty Kłosowskiej i Pani Ewy Czarnasiak wybrała się na trzydniową wycieczkę pociągiem do Szklarskiej Poręby. Po trzygodzinnej przeprawie koleją zatrzymaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy”. Przydzielono nam pokoje 2-4-osobowe. W pierwszym dniu wybraliśmy się na dwa wodospady: Kamieńczyka i Szklarki. Zdobycie tego pierwszego wymagało założenia kasku ochronnego; przy okazji minęliśmy się z wycieczkę czwartych klas z naszej szkoły. Do wodospadu Szklarki podjechaliśmy busem, dzięki czemu mogliśmy dłużej podziwiać uroki karkonoskiej przyrody. Po dotarciu do ośrodka uraczono nas pyszną obiadokolacją. Następnego dnia pogoda nam również dopisywała. Podjechaliśmy pociągiem do Sobieszowa, by w ciągu niespełna 1,5 godziny wdrapać się na szczyt Chojnika, na którym górują okazałe ruiny zamku. Zwiedzając zamek wysłuchaliśmy legendy o złej Kunegundzie, która zmuszała śmiałków do okrążania murów zamkowych konno, a także podziwialiśmy wspaniałą panoramę Karkonoszy z zamkowej wieży widokowej. W drodze powrotnej udaliśmy się na zakup pamiątek w Szklarskiej Porębie i spacer po mieście. Wieczorem wychowawcy zostali zaproszeni przez wszystkie dzieci na grę w karty przy herbatce, co było szczególnym wyróżnieniem dla nich obojga. Ostatniego dnia z powodu niepewnej pogody zmieniliśmy nieco plany i postanowiliśmy zwiedzić Dinopark. Kilkadziesiąt zwierząt prehistorycznych monstrualnych wielkości zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Na koniec godzinne oberwanie chmury spędziliśmy w wiosce indiańskiej. Do Wrocławia wróciliśmy ponownie pociągiem przed godz. 20, gdzie na dworcu czekali stęsknieni rodzice. W rozmowach z nami dzieci dzieliły się wrażeniami, przepełnionymi pozytywnymi emocjami. Podkreślmy, że dzieci podczas wycieczki zachowywali się wzorowo, ściśle stosowały się do zasad, pozdrawiały turystów na szlaku, wspierały się i pomagały sobie nawzajem, integrując się ze sobą w sposób najlepszy z możliwych. Jesteśmy z was dumni! Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. (Oprac. W. Dąbrowski, N. Pawłowska)

IMG 602310 maja klasy czwarte uczestniczyły w całodniowej wycieczce autobusowej do Szklarskiej Poręby. Celem zwiadu ekologicznego była obserwacja przyrody, w tym warstw lasu, zwierząt oraz roślinności. Główną atrakcją wyjazdu był Wodospad Kamieńczyka- najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka.

Jak głosi legenda wodospad powstał z łez siedmiu rusałek, które opłakiwały śmierć jednej z nich zakochanej w Kamieńczyku Broniszu, który wysoko w Karkonoszach szukał szlachetnych kamieni aby pomóc w biedzie chorej matce.

Był też czas na zabawy, zakup pamiątek, posiłek w pięknych okolicznościach przyrody. W drodze powrotnej zmęczenie dało o sobie znać, ale i tak wszyscy wracali zadowoleni i uśmiechnięci.

Organizatorem wyjazdu był wicedyrektor szkoły a jednocześnie nauczyciel przyrody, pan Andrzej Pacholczyk. 

IMG 293410 maja 2017 roku odbył się po raz kolejny Turniej mitologiczny dla klas piątych. Na początku uczniowie przygotowali przedstawienie pt.,, Uczta na Olimpie”, a następnie reprezentacje klas odpowiadały na pytania dotyczące znajomości treści mitów i kultury starożytnej Grecji. Rywalizacja między klasami była zaciekła. Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu i jury postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca –klasie 5a i 5b. Następnie Pani dyrektor Beata Luśnia rozdała dyplomy i upominki książkowe laureatom konkursów indywidualnych( plastycznym, literackim i z wiedzy mitologicznej).

Laureaci turnieju:

  • Konkurs z wiedzy mitologicznej
  1. Kacper Cyndecki  5b, Dominik Widomski 5a
  2. Daria Jurek    5c
  3. Aleksandra Czechowska  5c

Konkurs plastyczny

  1. Kinga Merska  5b
  2. Jacek Przyboś  5c

Konkurs literacki

  1. Wiktoria Fabiańczyk 5b

Wyróżnienia:

Rafał Smigielski 5b

Martyna Czarnecka 5c

Kacper Cyndecki  5b

                                                                          opr. Dorota Sikorska