Informacje bieżące

Organizacja dnia 17.11.2018

__________________________________________

List Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów dzieci i młodzieży

________________________________________

15 listopada 2018r.

godz. 16.30-18.00 KONSULTACJE 

 ______________________________________________________

Zaproszenie dla Rodziców i Opiekunów

_________________________________

UBEZPIECZENIE

- SP58

- Przedszkole97

___________________________________________

Zmiana adresu siedziby Poradni PP nr 2

_________________________________________

 

 

 

 

 

 

Bieżące konkursy i działania

Zacznik nr 1   ME   logotypy

MATEMATYCZNE EKSPERYMENTY

************************************

KLASA NA MEDAL

******************************

Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Zgoda 

__________________________________________

NPRC

LIST DO RODZICÓW

LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK

*******************************************

 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia:

 

bip  

 

logotrene2r                                                                                                      

                

caly wroclaw czyta dzieciom

- podsumowanie 2014

- podsumowanie 2015

- podsumowanie 2016

- posumowanie 2017

  NC 1Nasze propozycje

- scenariusz - historia

- scenariusz biologia

- prezentacja biologia

- konspekt - język angielski

  ************************************             

Ważenie tornistrów 2018/2019

iko ows

   

 

 

Owoce i mleko w szkole

 

115 listopada przedstawiciele klas 0a, 3a i 4a reprezentowali naszą szkołę na Drugiej Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej. Jak na prawdziwą konferencję przystało w ramach sesji plenarnej i w mniejszych grupach dzieci dyskutowały tematem wielokulturowości we wrocławskich szkołach.

Na koniec wszyscy mogliśmy obserwować piękny pokaz dzieci Brave Kids, które w praktyce realizują idee edukacji międzykulturowej.

                                                                                                                             Agata Fogler, Patrycja Ochędzan

FOTA9C114 listopada dzieci z grup „O” oraz uczniowie klas 1-3 kolejny raz wzięły udział
w ósmej edycji ogólnopolskiego programu propagującego zasady zdrowego odżywiania „Śniadanie Daje Moc”.

Dzieci uczyły się, jak przygotować zdrowe posiłki, które są doskonałą alternatywą dla słodyczy. We wspólnym zdrowym śniadaniu uczestniczyła także dyrekcja naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy ochoczo wsparli nas w przygotowaniach.

Było ciekawie, zdrowo i pysznie!  (K. Gałęzowska, J. Janczak)

NA OKADK11.11.2018 r. w 100. okrągłą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w Radosnej Paradzie Niepodległości. Ubrani byli w stroje żołnierskie i harcerskie godnie zaprezentowali się jako patrioci, wykrzykując podczas przemarszu niepodległościowe i wolnościowe hasła, czym zaskarbili sobie uznanie mieszkańców Wrocławia, którzy nam osobiście gratulowali. Warto też zaznaczyć, że nasi dzielni patrioci pojawili się w relacji „Gazety Wrocławskiej”, jak również udzielali wywiadu na potrzeby stacji telewizyjnych: wrocławskich „Faktów” i „Wiadomości”. Radość z odzyskanej niepodległości wyznaczała wierszowana marszowa piosenka, do której w czasie jej prezentowania włączali się sami wrocławianie. Brzmiała ona tak:

Orzeł leci nad Wrocławiem

W naszej bardzo ważnej sprawie.

Niepodległość setkę ma

Wolność mamy na sto dwa.

My z 58 dzielne zuchy

Okrzyk doda nam otuchy.

Flagę wielką tu niesiemy

Z naszym pięknym „DZIĘKUJEMY”.

(Oprac. W. Dąbrowski, R. Płochocka, S. Chrobak, K. Konieczna, K. Gołczyk, D. Sikorska, B. Lenar)

kppip 49 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolacy oraz klasy 0-3 wzięli udział w uroczystości, w czasie której przypomniano drogę Polaków do wolności. Dzieci zaśpiewały znane polskie pieśni patriotyczne, świętując ten ważny dla naszej ojczyzny dzień. W koncercie uczestniczyli zaproszeni uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. (Renata Płochocka)

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości:

https://www.youtube.com/watch?v=4kANj_TZmek&feature=em-share_video_user

DSCN11138 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 2b na czytelników. Dzieci podczas tej uroczystości zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Na pamiątkę otrzymały dyplomy i zakładki oraz wypożyczyły książki.

(K.Bartela, B.Małachowska)

WOLONTARIAT8 listopada w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela FUNDACJI "WŁOCŁAWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI". Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w prelekcji o WOLONTARIACIE oraz zapoznali się z działalnością hospicjum dziecięcego. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: czym jest wolontariat, na czym polega praca wolontariusza, jakie są cele i założenia szkolnego wolontariatu.
E. Zając

drzewoUczniowie klas czwartych, mieli możliwość przebadać historię swojej rodziny. Czwartoklasiści na chwilę wcielili się w rolę genealogów i zaprezentowali swoje badania podczas konkursu historycznego pt. „ Moje drzewo genealogiczne”. Z pośród wielu pięknie wykonanych wykresów, trzy wyróżniły się pomysłowym i estetycznym wykonaniem. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Szlufarska z klasy 4c , drugie miejsce Martyna Pęcak z 4c, a trzecie miejsce przypadło Lenie Kempie z 4a.  

(oprac. S. Chrobak)

DSCN1142KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI KSIĄŻKI „O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ” W KLASIE 3A

I Michelle Andrasz, Walentino Andrasz, Alicja Choma, Oliver Høstland, Marcel Jezierski, Zuzanna Nędzyńska, Sylwia Opac, Szymon Rynkowski, Dobrosława Sutyła, Karol Wawer

II Karol Badura, Roksana Grund , Oliwia Honcel, Patrycja Honcel, Marcin Kochan, Krystian Tomaś

III Remigiusz Grabowski, Mateusz Mucha, Konstanty Muca

KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI „O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ” W KLASIE 3A

I Michelle Andrasz, Walentino Andrasz, Alicja Choma, Oliver Høstland, Marcel Jezierski, Zuzanna Nędzyńska, Sylwia Opac, Szymon Rynkowski, Dobrosława Sutyła, Karol Wawer

II Karol Badura, Roksana Grund , Oliwia Honcel, Patrycja Honcel, Marcin Kochan, Krystian Tomaś

III Remigiusz Grabowski, Mateusz Mucha, Konstanty Muca

(organizator: B.Małachowska)

20181105 09303331 października 2018r. miał miejsce finał III edycji konkursu językowo–bibliotecznego na projekt okładki książki w języku angielskim zorganizowany w ramach akcji „Październik miesiącem bibliotek szkolnych”. Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa i poszerzanie wiedzy językowej poprzez korzystanie z zasobów biblioteki szkolnej. Uczestnicy mogli wybrać spośród dziesięciu tytułów znanych książek, m. in. „Five weeks in a Balloon”, „The Secret Garden” czy „Christmas Carol”. Zgłoszono dwadzieścia jeden projeków z klas IV-VIII. Przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze dla Kornelii Tas z klasy VIIIa i Martyny Czarneckiej z klasy VIIc. II miejscem nagrodzono Malwinę Roznerską z klasy VIIa oraz Amelię Roznerską reprezentującą IVa. Laureatami III miejsca zostali: Dawid Kania, uczeń VIIIa i Julita Glądała z Vd. Wyróżniono prace Angeli Skorupki z VIb, Natalii Tomczyk z IVb, Natalii Hancel z IVb i Leny Zakrzewskiej z VIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności. Konkurs zorganizowały: p. Bożena Małachowska–nauczyciel bibliotekarz i p. Dorota Jarosz–nauczyciel języka angielskiego. (oprac.: D. Jarosz, B. Małachowska)

20181031 074757W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą dynię halloweenową kreatywność i pomysłowość była mocną stroną uczestników. Ciekawe dodatki i niebanalne kształty dodawały uroku przygotowanym lampionom. Jury nagrodziło I miejscem Dominikę Przemyską z klasy VIIIa oraz Patrycję Kielanowicz z klasy IVb. Laureatami II miejsca zostali Dawid Kania z klasy VIIIa oraz Lena Kempa z klasy IVa, natomiast III lokatę przyznano Katarzynie Rużańskiej, reprezentantce klasy VIIa oraz Carlosowi Stelmachowi z klasy Vd. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia za swoje projekty. Konkurs zorganizowały nauczycielki j. angielskiego, p. Beata Luśnia, p. Dorota Jarosz, p. Katarzyna Konieczna, p. Katarzyna Mazur i p. Anna Dudek. (oprac.: Dorota Jarosz)

DSCN108330 października 2018r. w bibliotece szkolnej, w obecności rodziców, dziadków oraz pana wicedyrektora Andrzeja Pacholczyka, odbyło się pasowanie uczniów klasy 2a na czytelników. Dzieci podczas tej uroczystości śpiewały piosenki, recytowały wiersze, otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki oraz po raz pierwszy wypożyczyły książki. Na zakończenie imprezy na dzieci i gości czekał słodki poczęstunek.

(M.Konefał, K.Gałęzowska, B.Małachowska)

zakW ramach kampanii „Październik miesiącem bibliotek szkolnych” w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki.

Konkurs wygrali:

I miejsce Julia Kowalska, kl. 4b i Sara Dardzińska, kl. 6c

II miejsce Lena Zakrzewska, kl. 6a

III miejsce Hanna Górna, kl. 4b i Emilia Masztalerz, kl. 4b

Wyróżnienia: Krzysztof Grzesiak, kl. 4c, Oliwia Kasińska, kl. 4c, Martyna Pęcak, kl. 4c i Maja Rewus, kl. 4c

(Organizatorzy: Bożena Małachowska i Monika Biernacka)

DSCN107129 października 2018 r. odbyła się III edycja językowo–bibliotecznego konkursu pięknego czytania w języku angielskim w ramach akcji „Październik miesiącem bibliotek szkolnych”. Celem tego przedsięwzięcia jest motywowanie do uczenia się języków obcych oraz doskonalenie umiejętności czytania w języku angielskim, a także zachęcanie do korzystania z anglojęzycznych zbiorów biblioteki szkolnej. W tym roku reprezentanci klas piątych i szóstych przeczytali książkę „The piper of Hamelin”, a siódmych i ósmych „The Snow-white and the Red-rose”. Uczestnicy zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie tekstu, staranność w stworzeniu bajkowego klimatu i oddaniu klimatu czytanego utworu. I miejscem została nagrodzona Lena Zakrzewska z klasy VIa, II miejsce zajął Jakub Kinal z VIIb, a III lokatę przyznano Martynie Kamrowskiej z klasy VIIIa. Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem. Wszystkim gratulujemy wysokiego poziomu czytania i dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie tekstu. Konkurs zorganizowały: p. Bożena Małachowska–nauczyciel bibliotekarz i p. Dorota Jarosz–nauczyciel języka angielskiego. (oprac.: D. Jarosz, B. Małachowska)

Noc z 26 na 27 października 2018 roku zainteresowani historią uczniowie najstarszych klas spędzili w nietypowym jak na tę porę miejscu – w szkole. Grupa nauczycieli zorganizowała tam dla nich wiele ciekawych zajęć. Impreza rozpoczęła się w bibliotece, gdzie Pani Dyrektor przeczytała fragment książki o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, a uczniowie otrzymali pamiątkowe odznaki.

Potem odbyło się spotkanie z przedstawicielem grupy rekonstrukcyjnej, który ciekawie opowiadał o przebiegu i znaczeniu powstania wielkopolskiego, a także o eksponatach (mundury, broń i elementy ekwipunku żołnierza), które ze sobą przywiózł. Największe zainteresowanie wykazali chłopcy, którzy zadawali sporo pytań i chętnie fotografowali się w mundurach.

W kolejnym nocnym działaniu – turnieju „Jeden z dziesięciu” – uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą historyczną. Największą zaprezentował uczeń klasy 7c Jakub Kinal, zajmując pierwsze miejsce, kolejne zajęli przedstawiciele klasy 8a: Dominik Jackowiak i Oliwia Stachurska. Turniej wzbudził ogromne emocje zarówno wśród uczniów, jak i obecnych nauczycieli.

Żeby nabrać energii do dalszych działań, trzeba było coś zjeść. Uczniowie udali się do szkolnej stołówki na kolację legionisty, składającą się z chleba ze smalcem lub z dżemem, ogórków kiszonych, buraków i herbaty.

Po kolacji rozpoczęła się gra „Droga do niepodległości”. Uczniowie zebrali się w KWATERZE MARSZAŁKA – centrum kierowania ruchem drużyn do poszczególnych zadań oraz sumowaniem wyników. Stamtąd byli kierowani do rozmieszczonych w różnych punktach szkoły miejsc, gdzie wykonywali zadania związane z historią Polski. Wykonywali zadania na czas i wracali do KWATERY. Tam, czekając na kolejne zadanie, śpiewali pieśni legionowe. Gra była bardzo ekscytująca, zwyciężyła drużyna z klasy 8c, tuż po niej uplasowała się klasa 7b. Zwycięzcy otrzymali upominki, a wszyscy uczestnicy kasztanki.

Ostatnim przed snem działaniem było obejrzenie filmu pt. „Pan Samochodzik i templariusze”. Po projekcji dzieci udały się na nocleg do sali gimnastycznej. Rano pobudkę zgotowali im nauczyciele, brawurowo odśpiewując kanon „Panie Janie”.

Lekcja historii w takim wydaniu na pewno wszystkim zapadnie na długo w pamięci.

zloty 226 października 2018r. uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Był to interaktywny wykład na temat największych osiągnięć Polaków w historii niepodległej Polski. Prowadzący – dziennikarze Jacek Podemski i Piotr Maszkowski – w bardzo interesujący sposób zaprezentowali uczniom postacie ważnych Polaków, kultowe polskie melodie, fascynujące miejsca i niezwykłe maszyny, związane z naszym państwem. To zupełnie inne spojrzenie na minione stulecie pozwoli, mamy nadzieję, docenić wagę 100 rocznicy odzyskania niepodległości, którą w tym roku obchodzimy.

26.10.2018r. uczniowie klasy 4b spotkali się z paniami z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, które w niezwykle ciekawy sposób opowiedziały nam o tym dlaczego drzewa są tak cenne, zapoznały nas z gatunkami drzew i krzewów rosnących w parku oraz zainspirowały nas do dbania o przyrodę wokół nas. Serdecznie dziękujemy!

(oprac. M. Biernacka, A. Dudek)

sybirW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa VI a udała się pod pomnik „Zesłańcom Sybiru” znajdujący się w pobliżu naszej szkoły na Skwerze Sybiraków obok placu Strzeleckiego. Przypomniane zostały ważne historyczne daty związane z rozbiorami i powstaniami. Wcześniej uczniowie oglądali również prezentację multimedialną poświęconą tej tematyce, natomiast rodzice uczniów tej klasy mieli również możliwość jej obejrzenia podczas ostatniego zebrania. (oprac.: Dorota Jarosz, Aleksandra Wojtanowska-Borysiuk)

Uczniowie klasy 3a wraz z opiekunem Renatą Płochocką postanowili w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę uzyskania przez Polskę Niepodległości – wzięli udział w „Biegu dla Niepodległej” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. Imprezie patronowali: Dolnośląski Kurator Oświaty p. Roman Kowalczyk oraz Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak. Wszyscy zgromadzeni pokonali trasę biegu, wytyczoną w Parku im. Juliusza Słowackiego. Dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem poety oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn oraz kilka pieśni patriotycznych (Renata Płochocka).

 DSC415211 października 2018 r. odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania pierwszoklasistów. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie klasy 3a, którzy przygotowali program artystyczny i wprowadzili pierwszoklasistów w świat szkolnej społeczności. Uczniowie klas pierwszych udowodnili przed Wielkim Magiem, że potrafią pięknie śpiewać, ćwiczyć i są gotowi rzetelnie wypełniać obowiązki szkolne. Po złożeniu uroczystszego ślubowania, Pani dyrektor Renata Kałwa pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 58. Po uroczystości pierwszoklasiści w cudownym nastroju wraz z wychowawcami uczestniczyli w pamiątkowych zdjęciach, a następnie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniom klas pierwszych życzymy wielu szkolnych sukcesów. (Renata Płochocka, Iwona Maj -Fortunko, Alicja Boruta – Jańska)

IMG 5478W dniu 4 października 2018r. uczniowie uczestniczący w zajęciach Koła wiedzy o Wrocławiu, wybrali się do Muzeum Przyrodniczego. Oglądali wystawy: Świat zwierząt, Owady i człowiek oraz Układ kostny kręgowców, dzięki czemu poznali różnorodność świata zwierząt oraz poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. (Renata Płochocka)

IMG 5352W dniu 27 września 2018r. uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Centrum Technologii Audiowizualnych CeTa we Wrocławiu. Wzięli udział w spektaklu intermedialnym pt. „Róża wiatrów”, który opowiadał o wyprawie dalekomorskiej. W trakcie wydarzenia dzieci wsiadły na żaglowiec, gdzie wraz z animatorkami, przygotowały się do wyprawy. Oprócz morskich przygód uczniowie dowiedzieli się wiele na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem i podróżowaniem po morzu. Po przedstawieniu dzieci udały się do Parku Szczytnickiego, gdzie obserwowały zmieniającą się przyrodę. Zbierały dary natury, poznawały nazwy drzew i krzewów. (Renata Płochocka)

kacha1 324 września 2018 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna. Przedszkolaki oraz dzieci klas 0-3 podróżowały po muzycznym świecie Fryderyka Chopina. Odwiedziły Żelazową Wolę, gdzie urodził się polski kompozytor, spędziły beztroski czas w Szafarni, gościły także w XIX-wiecznej Warszawie. Następnie wraz z Fryderykiem udały się do Wiednia, a stamtąd na paryskie salony. Zasłuchane w utwory Chopina odkrywały ich piękno i znaczenie dla polskiej kultury. (oprac. Katarzyna Konieczna)

smieci2018W dniu 21 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami dołączyli do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

Uczniowie z entuzjazmem założyli rękawice, wzięli ze sobą kolorowe worki i wyruszyli porządkować okolicę Nadodrza. Każda klasa miała na mapce wyznaczony teren, który musiała posprzątać. O powodzeniu wydarzenia świadczyły wypełnione po brzegi worki. Uczniowie byli wielokrotnie chwaleni przez mieszkańców za wspaniałą, obywatelską postawę.

Kolejna akcja już za rok!

*Patronem akcji był Ekosystem Sp. Z o.o.

(M. Olkiewicz, M. Skraba)

IMG 351022 czerwca 2018 roku o godzinie 9.45 uczniowie klas starszych zakończyli rok szkolny. Uroczystość przygotowały klasy 6c i 7c. Po krótkim przedstawieniu w wykonaniu wyżej wymienionych klas Pani Dyrektor Grażyna Urban rozdała świadectwa z czerwonym paskiem. Następnie Samorząd Uczniowski pożegnał odchodzące na emeryturę Panią Dyrektor Grażynę Urban i Panią Wicedyrektor Małgorzatę Janczak-Bittmann. Kolejnym punktem uroczystości była gala Najlepsi z najlepszych, w której nagrodzono wyróżniających się w wielu dziedzinach uczniów. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Wakacje, znowu są wakacje, wakacje znowu są !!!

FB IMG 1529404088087W dniu 16.06.2018 r. pomagaliśmy w organizacji 6 nocnego półmaratonu PKO Wrocław.

Nasi uczniowie : Krystian Tomaś, Oliwier Tomaś, Dawid Kania wspomagani przez rodziców, zabezpieczali trasę maratonu. Dbaliśmy o dobre samopoczucie biegaczy, dostarczając im wodę i elektrolity.

Opiekunem Naszej ekipy był Dariusz Pacierpnik.

Duże podziękowania zwłaszcza dla rodziców (wolontariat zakończyliśmy o godz. 1 w nocy).