Klasa 6a w Parku Trampolin

20181022 09512722 października 2018 r. klasa VI a miała przyjemność miło spędzić czas w Parku Trampolin „GOjump” w ramach programu edukacyjnego „Szkoła w mieście”. Uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji kilka rodzajów trampolin, zjeżdżalnie i basen wypełniony gąbkami. Zajęcia sportowe poprzedziła rozgrzewka pod okiem instruktora. Skoki, salta i przewroty trwały przez całą godzinę. Wszyscy dobrze się bawili i z pewnością chętnie odwiedzą jeszcze to miejsce! (oprac.: Dorota Jarosz, Aleksandra Wojtanowska – Borysiuk)

Klasy 7 na wystawie w Muzeum Architektonicznym

W pierwszych dniach października 2018 roku klasy 7a,7b i 7c wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „ Szkoła w mieście” . Tym razem wybraliśmy się do „Escape room-u”. Po fascynujących zajęciach udaliśmy się do Muzeum Architektonicznego , gdzie obejrzeliśmy wystawę pt „ 1918-2018: stulecie niepodległości. Polska-światu”. Mieliśmy okazję poznać sylwetki i dokonania wybitnych Polaków oraz związane z ich życiem i twórczością eksponaty, które zostały ukazane na tle ważnych wydarzeń historycznych (A.Tesmer, M.Berdzik, D.Sikorska, K.Brandt, E.Zając)

Klasa 8c na wycieczce

wycieczka10 października 2018 roku klasa 8c wybrała się na wycieczkę. Najpierw odwiedziliśmy Escape room, gdzie podzieleni na dwie drużyny próbowaliśmy wydostać się z przepełnionego zagadek pokoju. Potem udaliśmy się do Muzeum Architektury na wystawę „Polska światu 1918-2018: stulecie niepodległości”. Tam między innymi obejrzeliśmy statuetkę Oscara otrzymanego za całokształt twórczości przez Andrzeja Wajdę oraz medal Noblowski Wisławy Szymborskiej, a także rękopis jej wiersza „Kot w pustym mieszkaniu”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pomnik Juliusza Słowackiego, obejrzeliśmy zdjęcia „ojców niepodległości” na ścianie Urzędu Wojewódzkiego, podziwialiśmy pięknie pokryty bluszczem budynek Muzeum Narodowego. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. (uczniowie klasy 8c)

Klasa 3c i 3B w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

20171127 10191827 listopada 2017r. klasa 3b i 3c udały się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną pt. „Katalożek ilustrowany. Katalog – ilustracja – informacja”.

 Lekcja była bardzo ciekawa, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak przebiega droga od pomysłu autora na książkę aż do jej wydrukowania, dzieci wykonały także własne karty katalogowe.

Zostaliśmy także zachęceni do zapisania się do biblioteki i korzystania z zajęć, które ona oferuje. Skorzystamy na pewno (M. Biernacka, A. Boruta-Jańska, M. Grela) 

Klasa 2a w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 9.11.2017 uczniowie klasy 2a wybrali się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i wzięli udział w warsztatach pt. ,,Poznajemy bibliotekę”. Pan Jakub Biela, pracownik biblioteki w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, zasadach funkcjonowania biblioteki, zgromadzonych tam książkach. Dzieci miały czas na oglądanie książek oraz zabawę związaną ze wspólnym tworzeniem Silent Book pt. ,,Rybka Zosia i Rekin Karol”. Dzieci z radością odkryły, że biblioteka może być miejscem ciekawym, w którym oprócz książek możemy spotkać niebanalnych ludzi. (Renata Płochocka i Agnieszka Pabin)

Klasa 4c w Akademii Młodego Kucharza

skraba kucharz8 listopada 2017 r. nasza klasa wzięła udział w zajęciach kulinarnych. Uczniowie przygotowywali zdrowy i pyszny krem czekoladowy oraz piekli chrupiące bułeczki. Dzieci precyzyjnie odmierzały składniki, mieszały i nakładały ciasto. Upieczone i posmarowane kremem bułeczki zostały ze smakiem zjedzone. To była bardzo udana lekcja.

(Małgorzata Skraba, Andrzej Smuga) 

Klasa 2a w Akademii Młodego Kucharza

W dniu 23 października 2017 roku uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, zorganizowanych w Akademii Młodego Kucharza, w ramach projektu SZKOŁA W MIEŚCIE. Celem zajęć było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały bułeczki dyniowe oraz krem czekoladowy z cieciorki. Na koniec uczniowie otrzymali przepisy, żeby mogły pod okiem rodziców przygotować podobną potrawę w domu (Renata Płochocka, Agnieszka Pabin).

Klasa 3b w Akademii Młodego Kucharza

PART 150867985258819 października 2017r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach kulinarnych w czasie których samodzielnie przygotowywali dyniowe bułeczki oraz krem czekoladowy z cieciorki.

Wszyscy bardzo chętnie zabrali się do tej kulinarnej przygody. Było pysznie, zdrowo i wesoło  (Anna Hoja, Monika Biernacka)

Klasa 6a w Akademii Małego Kucharza

kucharz 2Dnia 9.06.2017r. klasa 6a wybrała się do Akademii Młodego Kucharza, na lekcję gotowania. Była to nauka połączona ze wspaniałą zabawą. Uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi kucharze przyrządzając spring rollsy – smaczne i zdrowe zawijańce z warzyw i kurczaka owinięte w papier ryżowy.

Oprócz lekcji praktycznej była też pogadanka dotycząca zdrowego odżywiania.

Uczniowie opuścili Akademię bardzo zadowoleni, najedzeni i gotowi aby powtórzyć przepis w domu. (N. Pawłowska)

Klasy 5 w Dzielnicy Czterech Wyznań

dzielnica4wyzW dniach 22, 23 i 24 maja klasy piąte wybrały się na zwiedzanie Dzielnicy Czterech Wyznań. Jest to – obszar Starego Miasta we Wrocławiu, pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Nazwa ta funkcjonuje od 1995 roku z inicjatywy duchownych chrześcijańskich (katolickich, prawosławnych i protestanckich) oraz działacza społeczności żydowskiej Jerzego Kichlera. Uczniowie mieli okazję poznać historię świątyń, o których opowiadali im wyznawcy i kapłani każdej z religii. Wszystkie świątynie-prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej oraz synagoga Pod Białym Bocianem,  zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. W drodze powrotnej uczniowie wrzucili książki do skrzyneczki bookcrossingowej. ( oprac. M. Berdzik, K.Borek, D. Sikorska, P. Mazurkiewicz, E. Zając)

Klasa 4c w Polskim Radio

Dnia 24.05.2017 r. klasa IVc, w ramach projektu „Szkoła w mieście”, wybrała się do Polskiego Radia. Uczniowie chociaż przez chwilę poczuli się jak zawodowcy. W profesjonalnym studiu czytali utwory poetyckie, a także prezentowali wybrane przez siebie piosenki.

Tego samego dnia uczniowie odwiedzili skrzyneczkę bookrossingową na Wrocławskim Rynku, gdzie po raz kolejny włączyli się do akcji „Cały Wrocław Czyta”.